10.8 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
DomůSportPrvní Rus se vzdal reprezentace. Bude soutěžit za Francii

První Rus se vzdal reprezentace. Bude soutěžit za Francii

V ruském dresu soutěžil na olympiádě v Tokiu či na mistrovství světa 2019 v Yorkshiru. V cyklistice patří mezi velké talenty.

Na italském Giru skončil jako 21letý v celkovém pořadí devátý, vyhrál závod Kolem Polska i překeky Tour od Alps. Ukazuje se jako kvalitní vrchař.

Navíc jezdí v jednom z nejsilnějších týmů současnosti Ineos Grenadiers.

Pro ruskou cyklistiku byl automaticky největší osobností. Pavel Sivakov se narodil v Itálii, celý život prakticky přežil ve Francii. Má dvojí občanství – rusko-francouzské.

Sorry, video přehrávač failed to load.(Error Code: 101102)
Válku odsoudil
Dosud na mezinárodních akcích jezdil pod ruskou vlajkou. Tomu je konec.

Před pár dny požádal Mezinárodní cyklistickou unii, aby jeho reprezentační status změnili. Sivakov se vyjádřil, že důvodem je také vojenský konflikt.

Instagram příspěvek

„Ve Francii jsem vyrostl, vzdělával se, tam jsem si zamiloval cyklistiku a začal soutěžit. Tady se cítím jako doma,“ vysvětloval Sivakov.

„Chtěl jsem se dostat do francouzského týmu a podal jsem žádost. Vzhledem k tomu, co se děje na Ukrajině, jsem to chtěl co nejvíce urychlit.“

Ruskou agresi na Ukrajině odsoudil. „Jsem zásadně proti válečnému konfliktu. Doufám, že v jeho brzké ukončení. Chtěl bych vyjádřit podporu všem Ukrajincům,“ dodal.

Za Francii na OH v Paříži
V důsledku konfliktu na Ukrajině Mezinárodní cyklistická unie zakázala soutěžit všem týmům s ruskou licencí, zrušila akce v Rusku a Bělorusku, zda vyloučila národní týmy obou zemí z mezinárodních soutěží.

Ruští cyklisté však nadále mohou jezdit na akcích, ale pod neutrální vlajkou.

Sivakov prý byl v kontaktu s francouzskou reprezentací. Ti jeho krok přivítali. Snem cyklisty týmu Ineos je startovat na pařížské olympiádě ve francouzském dresu.

Sivaků se ukazuje jako silný vrchař. Startoval už na velkých třítýdenních akcích, zatím spíše v podpůrné pozici pro lídra. Má ovšem velký talent. Zřejmě ho zdědil po rodičích.

Oba byli reprezentanti Ruska. Úspěšnější byla máma Alexandra Koľasevová dvojnásobná mistryně světa v týmové časovce.

Otec Alexej byl také profesionálním cyklistou. Jezdil například v týmu Roslotto a Bigmat. Jeho největším úspěchem je zřejmě druhá příčka v etapě na Giru.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články