10.2 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
DomůSportTrenér Washingtonu Capitals: Ovečkin neprožívá lehké období

Trenér Washingtonu Capitals: Ovečkin neprožívá lehké období

Alexander Ovečkin je pod drobnohledem veřejnosti.

V minulosti byl iniciátorem prezidentské kampaně Vladimira Putina, Ukrajince nazýval fašisty a dodnes má na Instagramu profilovou fotku s celosvětově odsuzovaným ruským vůdcem.

Alexander Ovečkin je aktuálně snad nejkontroverznější postavou hokejového světa. Na ledě bojuje o překonání Gretzkého rekordu, mimo něj čelí tlaku veřejnosti.

V konfliktu na Ukrajině umírají nevinní lidé a právě Putina vidí podstatná část světa jako iniciátora války.

Jeden Putina obdivuje, druhý nenávidí. Oveččin versus Panarin
Alibismus?
Ovečkin se k rusko-ukrajinskému konfliktu vyjádřil následovně: „Je to hrozná situace. Mám v Rusku rodinu a prožívám děsivé chvíle. Ale nemůžu s tím nic udělat.

Jen doufám, že to co nejdříve skončí a všechno bude v pořádku. Prosím, ukončete válku. Nezáleží na tom, kdo je do ní zapojen – Rusko, Ukrajina, či jiné země, měli bychom žít v míru.“

Jeho výroky považuje velká část diskutujících za alibistické. Existují dokonce hlasy, které požadují jeho odchod z NHL.

„Pro NHL a pro tento klub už udělal hodně dobrého,“ zastal se ho trenér Washingtonu Peter Laviolette po čtvrtečním zápase proti Caroline. Ovečkin vstřelil 763. gól v kariéře. Stačí mu další tři, aby vyrovnal zápis nejlepšího evropského střelce historie, Jaromíra Jágra.

Vyrážky
„Nachází se v náročné situaci, a spolu s ním Jevgenij Kuzněcov, Dmitrij Orlov, a další Rusové v našem týmu.“

Agent Dan Milstein, který zastupuje velkou část Rusů a Bělorusů v NHL, se nedávno vyjádřil, že jeho klienti čelí nejrůznějším výhrůžkám.

Rusům v NHL vyhrožují smrtí. Tvrdí to hráčský agent
„Moji klienti sice mohou v Americe svobodně mluvit, ale jejich rodiny doma mohou být pronásledovány a stát se může cokoliv,“ vysvětluje rodilý Ukrajinec Milstein.

„Jsem hrdý Američan, a proto žádám, abychom se sjednotili. I můj rodičovský dům je bombardován. Už šest dní jsem nemohl spát. Ale lidé nadávají nesprávným. Za všechny mé klienty můžu říct, že chtějí světový mír.“

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články