10.2 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
DomůPro MužePlazmový hořák: Efektivní nástroj pro dělení materiálů

Plazmový hořák: Efektivní nástroj pro dělení materiálů

Plazmový hořák nabízí efektivní řešení pro dělení materiálů. Je součástí plazmové řezačky, která má řadu výhod. Plazmou lze tavit a řezat různé materiály, ať už jsou elektricky vodivé či neželezné.

Plazmový hořák

Plazmový hořák je jednou z nejdůležitějších částí plazmové řezačky. Umožňuje totiž dělení materiálů, které je přesné a rychlé. Plazmová řezačka využívá elektrického oblouku, který vzniká mezi vnější a vnitřní elektrodou. Kvalita řezu je velmi vysoká. Z hořáku vychází ve velké rychlosti plazma, která dosahuje teploty až 20 tisíc stupňů Celsia. Právě i díky tomu je práce s tímto zařízením tak rychlá, a přitom přesná.

Plasmový hořák

Plasmový hořák si poradí s řadou různých materiálů, nehledě na to, zda jsou vodivé, či nevodivé. Nejčastěji je využívána plazma pro řezání kovových materiálů, a to včetně vysokolegovaných ocelí a hliníku. Velkou výhodou je, že kvalita vybraného materiálu není důležitá. Povrch může být zoxidovaný, porušený, či nalakovaný a na výsledek to nemá významný vliv. Plazmová řezačka si tak poradí v podstatě s jakýmkoliv materiálem.

Elektroda pro plasmový hořák

Plazmový hořák je velmi citlivý a je třeba při práci být opatrný. Jednotlivé součásti se snadno zanesou a přestávají fungovat. Při výběru plazmové řezačky proto vždy myslete také na to, jak dobře dostupné jsou náhradní díly. Často je totiž třeba náhradní elektroda pro plasmový hořák a řada dalších částí, které se přirozeně opotřebovávají. Na trhu najdete mnoho různých plazmových řezaček, které jsou vhodné nejen pro hobby využití. Řada z nich je vybavena kompresorem, a tedy rovnou připravena k provozu, aniž byste potřebovali cokoliv dalšího.

Plazmový hořák vám dokáže značně ulehčit dělení různých materiálů. Stačí přitom jen vybrat tu pravou plazmovou řezačku, která vyhoví vašim potřebám.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články